Blubrana migana zez Kościana

Jesteśmy z Kościana, miasta w którym bije serce Wielkopolski. Jego rytm odnajdziecie również w naszej muzyce. Jeśli nasza twórczość spodoba się Państwu koniecznie odwiedźcie ten gród na Obrą. Od razu wyczujecie jego puls. Naprawdę warto.

Na płycie " Blubrana migana zez Kościana" znajdziecie bluesy zagrane przez muzyków z Kościana z tekstami w gwarze poznańskiej, a dokładniej w jej kościańskim odcieniu.

Teksty autorstwa Jaromiego Drażewskiego przetłumaczył na gwarę znany kościański propagator mowy naszych przodków Marian Antoni Bartkowiak.

 
 

Jaromi zez Ekom
Jaromi Drażewski: śpiew, gitary elektryczne i akustyczne, gitara dobro, harmonijki
Joanna Dudkowska: bas, chórki
Tomasz Boguś: perkusja, chórki

Gościnnie zagrali:
Andrzej Frankiewicz - dudy (2)
Grzegorz Szumnarski - waltornia (1, 5)

Muzyka i teksty: Jarosław Jaromi Drażewski
Tłumaczenia tekstów na gwarę: Marian Antoni Bartkowiak
Nagrano w listopadzie i w grudniu 2011r. w studiu Radia Merkury w Poznaniu. Realizacja: Joachim Krukowski.
Projekt graficzny okładki: Paulina Żuchowska
Wydawca: Urząd Miejski Kościana.

 

Muzycy Jaromi zez Ekom

JAROMI DRAŻEWSKI - śpiew i gitara zespołu Jaromi zez Ekom

Obecny na scenie od początku lat 80-tych zeszłego stulecia - zaczynał działalność estradową, grając w kościańskich zespołach rock'n'rollowych THE KEY (1980-1984) i OMEN (1981-1985). Później wraz z trębaczem Genkiem Flisikowskim tworzy duet TWO PLAYERS (1986-1987). Na ogólnopolskiej scenie bluesowej, zadebiutował w roku 1990 - solowym występem na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki, w Poznaniu. Następnie z harmonijkarzem Andrzejem Batyckim tworzy duet HOUSE PLATZ BLUES (1991-1992). W lipcu 1993r. na Blues Express Festival w Zakrzewie, dołącza do grupy BLUES FLOWERS, z którą do dziś występuje i nagrywa płyty. Od 1996r. datuje się współpraca w duecie CIELAK & JAROMI (z Michałem Kielakiem na harmonijce), a w 1999 roku Jaromi dołącza do zespołu BLUES MENU, z którym również do dziś występuje i nagrywa. Przez cały okres swej działalności Jaromi występuje i nagrywa też solo, oraz jest zapraszany do uczestnictwa w projektach innych Artystów, jak np. Michał Kielak - płyta "Tribute to Ryszard Skiba Skibiński", grupa SZULERZY - płyta "Gra w piki daje wyniki", grupa POLISH BLUES SESSION Adama Kulisza - płyta "Ostrzeszów 2005", czy różne projekty fonograficzne Olka Blues. Od grudnia 2009r. Jaromi gra też w zespole JAM PING PONG.

 

JOANNA  DUDKOWSKA - basistka, pedagog (nauczycielka muzyki w ZS nr 2 w Kościanie), absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obecnie współpracuje z zespołami: Dr Blues & Soul Re Vision, Nawiasemówiąc, SheMoans (znanym z programu telewizyjnego Szymon Majewski Show), Jaromi zez Ekom. Grała na największych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Bliuzo Naktys - Litwa, Blues Alive – Zlin, International Blues Challenge 2015 Memphis TN, USA, Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Young Stars Festival 2014, JP ARTIST Festival 2014, Blues Express, Bluestracje, Las, Woda i Blues, Suwałki Blues Festival i inne. Występowała m.in. z takimi muzykami jak: Wojciech Hoffmann, Grzegorz Kupczyk, Niki Buzz, Piotr Kałużny, Marta Podulka, Krzysztof Rybarczyk, Jaromi Drażewski, Jacek Jaguś, Bartosz Miarka, Agnieszka Trzeszczak, Bobby "Mercy" Oliver, Bartosz Przytuła i wielu innych znakomitych polskich i zagranicznych muzyków.

Uczestniczka programu telewizyjnego - Must Be The Music 4 - z zespołem Lejdis bez Gentlemen. W październiku 2011 r. zdobyła nagrodę dla najlepszego basisty na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK w Bolesławcu z zespołem Nawiasemówiąc. Na przeglądzie Kapel Gitarowych z Wielkopolski Mosina 2012 otrzymała dodatkową nagroda dla najlepszego gitarzysty basowego. 3 lutego 2014 r. na antenie radiowej „Trójki” ogłoszono zwycięzców ankiety Blues Top 2013. Wśród najlepszych polskich muzyków bluesowych znalazła się basistka Joanna Dudkowska. W kategorii „instrumenty różne” zajęła drugie miejsce. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album "Dr Blues - Tribute To Ol'Skool Masters", który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce.

W roku 2011 / 2012 /2013 nagrała płyty:

Jaromi zez Ekom "Blubrana migana zez Kościana", 2011 - płyta bluesowa z tekstami w gwarze wielkopolskiej nagrana w Studiu Radia Merkury, J. Dudkowska - gitara basowa i chórki

Dr Blues & Soul ReVision - "In The Midnight Hour", 2012 - płyta live nagrana podczas dwóch koncertów w poznańskich klubach muzycznych: Crime Story i Lizard King

Nawiasemówiąc "Życia sposób", 2012 - płyta nagrana w konwencji jazz / rock z muzyką autorską do wierszy znanych i mniej znanych polskich mistrzów pióra oraz tekstów własnych.

Niki Buzz & Soul ReVision - "Tribute to ol'skool Masters" 2013 - płyta live nagrana podczas trasy koncertowej z amerykańskim gitarzystą Niki Buzz.

WWW | Facebook | YouTube | Kontakt

 

TOMASZ  BOGUŚ - Perkusista zespołu Jaromi zez Ekom

Naukę gry na instrumencie rozpocząłem w 14 roku życia w Lesznie. W owym czasie najbliższa szkoła muzyczna była w Poznaniu a internet nikomu się jeszcze nawet nie śnił, więc zdobywanie teoretycznej i praktycznej wiedzy muzycznej wymagało dużo sprytu i samozaparcia. Ale jakoś wytrwałem i już jako wyrośnięty chłopak dostałem się w ręce Czesława Bartkowskiego i Jacka Pelca (warsztaty muzyczne). W 1987 roku uzyskałem uprawnienia zawodowego perkusisty przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Współpracowałem z poznańskimi muzykami m.in. z Aleksandrem Maliszewskim, Stanisławem Bartosikiem, Przemysławem Śledziem, Andrzejem Laskowskim, czy niezapomnianym Leszkiem Malickim. Przez wiele lat grałem oraz szefowałem w leszczyńskim zespole muzycznym YETI. Aktualnie poza zespołem Jaromi zez Ekom, gram w: Blues Funky-Fun Leszka Niedźwiedzińskiego, Mahoń Blues Cafe, Soul Re Vision, Urszula Chojan Country Show Band, i w kościańskiej formacji Jam Ping Pong.

strona zespołu: www.jaromi.com/eka
Jaromi zez Eką na Facebook'u:  https://www.facebook.com/Jaromi.zez.Ekom

 

Zdjęcia zespołu - Piotr Puzyrewicz PPFoto http://www.ppfoto.pl/