Blubry zez Kościana

Mecz eka na eke

Posłuchaj:
pobierz plik mp3

Wew piuntek przknajuł się do nos Eda z Bernardyny i łun zagajuł, co by my zagrajeć chcieli mecz w kitowanego, znaczy eka z Kościuszki na eke z Bernardyny. Przeciyż u wos sum ino same małe gzubki, co mogum jedynie zagrajeć w sipla abo w cymbergaja, powiedział brachol.

Ale Eda wyliczuł poru szczunów z jeich eki, co się do graniu nadajom, wiync dogadali my, że mecz rozegra się trzy na jedynastum wew sobote na boichu sanatorium, co jest zaro bez płot przy Bernardynie.

Czasu nie buło za dość, wiync my zaczli wybiyrać mane z naszy eki na tyn mecz. Ustalili my, że jo byde na budzie, zaś zagrajum dwa brachole Stachu i Jachu, późni Juras, Zbiniu, Kaju, Kakuś, i może mały Tedziu, tyn co miyszko kole Gaji. Łun tyż mo nowiutkum śnurowanum blaze do kitowanio.

Wew sobote na boichu już czekała mana z Bernardyny ze starym Andrzejczokiym. Same wyrośniynte łożgole, wszyscy wew pepegach, nie jak my, w czym ktu mioł- wew sandałach, wew okulokach albo na bosoka. Andrzejczok mioł być kaloszym, bo się znoł na graniu. Zaro tyż zaczął obstalowywać przepisy, że nie wolno gnocić, grajeć ryncami, a za trzy kornery bydzie elwa. Wymyśluł tyż, że mana z Kościuszki zdymnie jaki, co by się odróżniali od tych drugich.

Ledwie mecz się zaczął, Kaju wew okulokach jak wyrżnął chołe tum nowum blazum, to przeleciała bez płot prosto w łokno tego Edy, co mecz obstalowoł. Zaro my się rozpryśli po kiechach, co buły kole boicha i bez ogródki przesmyki my się na Kościuszki. Oddali my mecz walkowerym, i całe szczyńście, bo potym napatoluł num się Eda jak z kumplym nieśli łokno do Rynkosia. Eda padoł, że w piyńć minut po tym wypadku z łoknym przybrechtały się dwa szkieły na rowerach, ale nikogu nie capli. I tak musieli my doszporac cołkie piyńć złotych na szklorza, co by Tedziu uzyskoł amnestie dla swoi blazy, która kiblowała u starego Edy.